Zdraví a zvlhčování vzduchu

Zdraví a zvlhčování vzduchu

Zvlhčovače předchází vysušenému vzduchuZejména v období topné sezóny se naše byty vyznačují velmi suchým vzduchem. Vlhkost vzduchu se ve většině domácností obvykle pohybuje okolo 20-30 %, optimální úroveň vlhkosti vzduchu je přitom téměř dvojnásobná. Přesušený vzduch je však příčinou mnoha nepříjemných zdravotních problémů a zároveň zhoršuje průběh chronických onemocnění dýchacích cest.

Mezi nejčastější problémy spojené se suchým vzduchem patří suchý dráždivý kašel, chronická rýma, časté škrábání v krku či popraskané rty. Jsme také náchylnější k častým onemocněním horních i dolních cest dýchacích. Příliš suchý vzduch způsobuje vysychání sliznic dýchacích cest. Snižuje se tvorba hlenu a řasinek na nosní sliznici, a to způsobuje snížení naší obranyschopnosti proti bakteriím i virům. Zejména u alergiků může v prostředí se suchým vzduchem docházet k výraznému zhoršení příznaků nemoci a obzvláště citliví jsou astmatici.

 

Chcete-li ve Vašem domově zařídit příjemné zdravé prostředí, měli byste zvážit možnost zvlhčování vzduchu. Problémy s přesušeným vzduchem Vám snadno pomůže vyřešit zvlhčovač vzduchu. Na trhu dnes existuje nepřeberné množství přístrojů. Optimální vlhkost vzduchu v domácnosti alergika by se měla pohybovat v rozmezí 40 až 50 %. Není vhodné se z tohoto intervalu vychylovat ani jedním směrem. Zatímco nízká vlhkost je příčinou dráždění dýchacích cest, příliš vysoká vlhkost vzduchu způsobuje naopak množení alergenů. Prostory s relativní vlhkostí vzduchu vyšší než 60 %, se totiž stávají ideálním místem pro množení roztočů a plísní.

 

Antibakteriální filtr likviduje mikroorganismy ve stojaté voděUdržování optimálního prostředí tak znatelně usnadní takový přístroj, který je vybaven vlhkoměrem. Aktuální vlhkost vzduchu v místnosti pak můžete neustále sledovat. Dobrým pomocníkem jsou také zvlhčovače, které samy dokážou udržovat požadovanou vlhkost vzduchu a samy si regulují množství vypouštěné páry dle aktuální potřeby.

Aby Vám zvlhčovač dobře sloužil, je důležité ho pečlivě udržovat. Zejména pak dostatečně často měnit vodu a nádržku na vodu pravidelně čistit. Jinak zde může docházet k pomnožení nebezpečných bakterií a vzniku plísní. Někteří výrobci již na tento problém myslí a snaží se ho minimalizovat. Například zvlhčovače značky Avair, Boneco a Airbi disponují antibakteriálním filtrem s nanočásticemi stříbra, který likviduje nebezpečné částice a zamezuje jejich rozptylování v ovzduší.

 


Doporučené články

Vybíráme čističky vzduchu
Zásady pro zdrávé klima
Slunce do Vašeho domova
 
Kategorie
Vybíráme pro Vás
Biozone Klimatizace, odvlhčovače a topidla Remko
Čističky vzduchu 3M ALF
Daitsu
Odvlhčovače a vysoušeče Olimpia Splendid


  Čističky vzduchu a zvlhčovače Coway Ochlazovače vzduchu Convair
Winix
Platební metody
platba
Spolupracujeme
Na Heuréce o nás říkají
Ověřený zákazník
hozhozhozhozhoz
Velmi rychlé vyřízení objednávky - doslova ze dne na den.Tento obchod doporučuji všem.Kéž by to takhle fungovalo u všech obchodníků.
beruška
hozhozhozhozhoz
Velký výběr dobré ceny
Objednávala jsem poprvé,tak dobré
ano mohu doporuč
+ Nákup po internetu aby zboží došlo do vánoc
Ověřený zákazník
hozhozhozhozhoz
+ lepší ceny a rychlé dodání

Zobrazit další recenze

© Elektrotechna.cz spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
Kontaktujte nás v případě problému s našimi stránkami
mojeklima.cz
Osiková 286, Měšice
e-mail: info@mojeklima.cz
tel.: +420 773 630 610

Žádné produkty k porovnání