Vlhkost a dřevěné podlahy

Vlhkost a dřevěné podlahy

Zvlhčovače vzduchu chrání dřevěné podlahy před popraskáním

Mezi oblíbené vybavení interiéru dnes patří dřevěné podlahy nejrůznějších typů. Málokdo si však uvědomuje, že taková podlaha vyžaduje speciální péči. Dřevo je přírodní materiál, a proto velmi citlivě reaguje na okolní prostředí a jeho kvalitu. Jednou z nejdůležitějších charakteristik, které dřevo velmi výrazně ovlivňují, je vlhkost vzduchu. Při odlišných hodnotách vlhkosti vzduchu dřevo pracuje a mění své vlastnosti. Zatímco nízká vlhkost vede ke smršťování, při vysoké vlhkosti naopak dřevo bobtná.

Dřevěné podlahy jsou poměrně drahým vybavením domácnosti. Chceme-li podlahu udržet ve špičkovém stavu a zvýšit její životnost, vyplatí se vytvořit v místnosti optimální klimatické podmínky. Pro dnešní dobu je charakteristické přetápění bytů, což má za následek velmi suchý vzduch. Zatímco optimální vlhkost vzduchu v místnosti s dřevěnou podlahou by měla dosáhnout hodnoty 40 až 60 %, reálně se v dnešních bytech pohybuje v rozmezí 20 až 30 %. Nejhorší situace nastává v topné sezóně.

 

Při extrémně nízké vzdušné vlhkosti dochází k vysychání dřeva a k tvorbě trhlin. V případě parket bývá důsledkem vznik tenkých spár mezi jednotlivými parketami. Ačkoliv následky přesušení dřeva jsou do určité míry vratné, jejich odstranění není snadné. Ideální je proto problémům předcházet a udržovat v bytě optimální vlhkost vzduchu. Seschnutí dřevěné podlahy či rozesychání parket patří mezi nejčastější závady, ke kterým u podlah z přírodních materiálů dochází. Na tuto vadu, která je důsledkem nedodržení doporučených klimatických podmínek, pak obvykle ani nemůžete uplatnit záruku.

 

Problém se suchým vzduchem snadno vyřeší zvlhčovače vzduchu, které dokážou udržet vlhkost vzduchu v bytě na Vámi požadované úrovni. Vyhnete se tak nejen problémům se sesycháním podlahy, ale i problémům s dřevěným nábytkem, který je na vlhkost vzduchu stejně citlivý.

Zvlhčovač Avair Cube umožňuje automatickou kontrolu vlhkosti vzduchuUdržování optimální vlhkosti vzduchu je důležité pro všechny typy dřevěných podlah, ať se již jedná o parkety, mozaikové podlahy či podlahová prkna. Doporučuje se také pro laminátové podlahy. Optimem je prostředí s vlhkostí 40 až 60 %. Korková podlaha vyžaduje o něco vlhčí vzduch, ideální vlhkost pro tento typ povrchu je 55 až 60 %. V neposlední řadě však zvlhčování vzduchu prospěje také Vašemu zdraví. Sníží projevy alergie a zvýší Vaši obranyschopnost proti nemocem dýchacích cest.

Udržování optimálního prostředí tak znatelně usnadní takový přístroj, který je vybaven vlhkoměrem. Aktuální vlhkost vzduchu v místnosti pak můžete neustále sledovat. Dobrým pomocníkem jsou také zvlhčovače, které samy dokážou udržovat požadovanou vlhkost vzduchu a samy si regulují množství vypouštěné páry dle aktuální potřeby.


Doporučené články

Zdraví a zvlhčování vzduchu
 
Kategorie
Vybíráme pro Vás
Biozone Klimatizace, odvlhčovače a topidla Remko
Čističky vzduchu 3M ALF
Daitsu
Odvlhčovače a vysoušeče Olimpia Splendid


  Čističky vzduchu a zvlhčovače Coway Ochlazovače vzduchu Convair
Winix
Platební metody
platba
Spolupracujeme
Na Heuréce o nás říkají
Ověřený zákazník
hozhozhozhozhoz
Velmi rychlé vyřízení objednávky - doslova ze dne na den.Tento obchod doporučuji všem.Kéž by to takhle fungovalo u všech obchodníků.
beruška
hozhozhozhozhoz
Velký výběr dobré ceny
Objednávala jsem poprvé,tak dobré
ano mohu doporuč
+ Nákup po internetu aby zboží došlo do vánoc
Ověřený zákazník
hozhozhozhozhoz
+ lepší ceny a rychlé dodání

Zobrazit další recenze

© Elektrotechna.cz spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
Kontaktujte nás v případě problému s našimi stránkami
mojeklima.cz
Osiková 286, Měšice
e-mail: info@mojeklima.cz
tel.: +420 773 630 610

Žádné produkty k porovnání