Vybíráme zvlhčovače vzduchu do bytu

Vybíráme zvlhčovače vzduchu do bytu

 

Ultrazvukové zvlhčovačeUltrazvukové zvlhčovače - vlhkost vzniká rozechvíváním ultrazvukové membrány a roprachem miniaturních kapének vody, které jsou v zádadě vodní párou. Ultrazvuké zvlhčovače je vhodné chránit proti vodnímu kameni a případným bakteriím. Přístroje Avair (Cube, Silver588, Mist) mají tuto ochranu zabudovanou v kombinovaných filtrech, které jsou součástí příslušenství, proto je doporučujeme. K přístrojům Boneco, Bionaire a Lanaform je možné dokoupit ionizační tyčinku, jenž působí proti bakteriím. Demineralizační filtr proti vodnímu kameni, a prodlužuje tak životnost přístroje je v zabudován jen v některých přístrojích Boneco a Bionaire.

 

Zvlhčovače na telou páruParní zvlhčovače - vodní pára se odpařuje varem. Tento nejstarší a dříve nejrozšířenější způsob zvlhčování je sice velmi energeticky náročný (10x vyšší příkony než u ostatních zvlhčovačů), ale na druhou stranu přirozenou cestou bez dalšího příslušenství likviduje všechny mikroorganismy ze stojaté vody. Rozhodnete-li se pro zvlhčovač na horkou páru, doporučujeme přístroje Bionaire, které se oproti jiným značkám vyznačují dobrou spolehlivostí. Parní zvlhčovače nedoporučujeme do dětských pokojů, nebo tam, kde mají malé děti přístup, jelikož hrozí převrhnutí nádoby s vařící vodou.

 

Diskové ZvlhčovačeDiskové zvlhčovače - vlhkost vzniká na odstředivých discích speciálně upravených pro mechanické odpařování vzduchu. V kombinaci s ionizací vzduchu tyto disky nejen zvlhčují čistou párou, ale zároveň zachytávají nečistoty ze vzduchu do velikosti 1,5 mikronu. Čištění sice není tak efektivní jako u HEPA filtru obsaženého  v čističkách s funkcí zvlhčování (dokáží filtrovat částice o velikosti až 0,3 mikronu), ale i tak dokáže zachytit většinu prašnosti v místnosti. Diskové zvlhčovače vzduchu mají velmi ekonomický provoz - nízký příkon a žádné výměnné filtry. Musí se jen jednou za 5 dnů provozu provést údržba (čištění) přístroje, které ovšem nezabere více než 5 minut.

 

Zvlhčovače na studenou páruZvlhčovače na studenou páru - jedná se o jednoduší variantu zvlhčovaní než u diskových zvlhčovaču, které ovšem funguje na shodném principu. Rotující válec opatřený zvlhčovacími vložkami odpařuje vodu z nádrže, a tak dochází ke zvyšování relativní vlhkosti vzduchu. Zvlhčovače na studenou páru nečistí vzduch, ale dokáží vyrobit velké množství vlkosti, což je určuje pro profesionální použití, nebo pro nasazení v rodinných domcích. Některé přístroje (Purline HYDRO 60) je navíc možné připojit i na vodovod a vyřešit tak pravidelné dolévání těchto větších přístrojů. Zvlhčovače je třeba používat intenzivně, aby v přístroji nezůstávala příliš dlouho stojatá voda a nemnožily se v ní bakterie.


Doporučené články

Vybíráme čističky vzduchu
Zásady pro zdrávé klima
Slunce do Vašeho domova
Zdraví a zvlhčování vzduchu
Vlhkost a dřevěné podlahy
 
Kategorie
Vybíráme pro Vás
Biozone Klimatizace, odvlhčovače a topidla Remko
Čističky vzduchu 3M ALF
Daitsu
Odvlhčovače a vysoušeče Olimpia Splendid


  Čističky vzduchu a zvlhčovače Coway Ochlazovače vzduchu Convair
Winix
Platební metody
platba
Spolupracujeme
Na Heuréce o nás říkají
Ověřený zákazník
hozhozhozhozhoz
Velmi rychlé vyřízení objednávky - doslova ze dne na den.Tento obchod doporučuji všem.Kéž by to takhle fungovalo u všech obchodníků.
beruška
hozhozhozhozhoz
Velký výběr dobré ceny
Objednávala jsem poprvé,tak dobré
ano mohu doporuč
+ Nákup po internetu aby zboží došlo do vánoc
Ověřený zákazník
hozhozhozhozhoz
+ lepší ceny a rychlé dodání

Zobrazit další recenze

© Elektrotechna.cz spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
Kontaktujte nás v případě problému s našimi stránkami
mojeklima.cz
Osiková 286, Měšice
e-mail: info@mojeklima.cz
tel.: +420 773 630 610

Žádné produkty k porovnání