Využití plynové plazmy pro desinfekci vzduchu

Využití plynové plazmy pro desinfekci vzduchu

Článek MUDr Kimberly Crawfordové a PhDr Roberta Lina

plynová plazmaPlynová plazma ve světě existuje od jejího stvoření, dlouho před tím než došlo k formaci pevných a tekutých látek.  Většina vesmíru, 99%, je plazma.  Při aplikaci dostatečné energie se pevné skupenství přemění na skupenství kapalné. Další energie přemění tekutinu na plyn, a plyn lze dodatečnou energií přeměnit na plazmu.  Plynná plazma se skládá z rozštěpených molekul, iontů, volných radikálů a z jejich částic ve zvýšeném energetickém stavu. Takto popsaná látka není vlastně pevná, kapalná ani plynná. Nazývá se plazmou, látkou ve “čtvrtém stavu”. 

 

 

Využitím pokročilé plazmové technologie k odstranění kontaminace vzduchu se zabývá několik výrobců. K produkci plazmy používají tato zařízení různé zdroje energie.  Zařízení, kterým jsme se specificky zabývali, Biozone Air Purifier, používá k přivedení plynu do vybuzeného stavu ultrafialové světlo o vysoké intenzitě.  Výsledkem je kyslíková plazma obsahující O+, O-, O(2), O, O(3), ionizovaný O(2),  metastabilní vzrušený O(2),  a volné elektrony.  Navíc, fotony ultrafialového pásma mají dostatek energie, aby rozložily uhlíko-uhlíkové a uhlíko-vodíkové spojení organických kontaminantů a tak je, jako znečištění, znehodnotí.  Dále, atomy vodíku z těchto procesů a z vodních par ve vzduchu, v kombinaci s druhy kyslíku tvoří vysoce aktivní radikály, které se ideálně hodí k oxidaci kontaminantů a desinfekci vzduchu a ploch.

 

Výsledky testů s biologickou kontaminací a dalšími nečistotami organického původu ukázaly, že dochází k jejich dramatickému snížení jako následek plazmy produkované zařízením Biozone Air Purifier.  Je důležité si povšimnout, že tato plazma produkovaná zařízením je jiná než obvyklé ultrafialové, či plazmu produkující jednotky. Obvykle germicidní ultrafialové zařízení není dostatečně silné k vytvoření plazmy.  Obvyklé plazmové přístroje zase vytvářejí příliš velké množství O(3), a to bez dalších prvků potřebných k tvorbě plazmy.  Zatímco Biozone Air-Purifier vytváří ozon obsažený v kyslíkové plazmě, nedosahuje, tak množství které běžně plazmová zařízení produkují.  Nemělo by tedy docházet k takovému přirovnání.  Rozdíl mezi plazmu produkujícím přístrojem užívaným pro čištění vzduchu a výrobou ozonu spočívá v tom, že další složky plazmy jsou daleko účinnější při snižování kontaminace než pro tento účel potřebné, malé množství ozonu.  Plazma je bezpečnější alternativou.


 
Kategorie
Vybíráme pro Vás
Biozone Klimatizace, odvlhčovače a topidla Remko
Čističky vzduchu 3M ALF
Daitsu
Odvlhčovače a vysoušeče Olimpia Splendid


  Čističky vzduchu a zvlhčovače Coway Ochlazovače vzduchu Convair
Winix
Platební metody
platba
Spolupracujeme
Na Heuréce o nás říkají
Ověřený zákazník
hozhozhozhozhoz
Velmi rychlé vyřízení objednávky - doslova ze dne na den.Tento obchod doporučuji všem.Kéž by to takhle fungovalo u všech obchodníků.
beruška
hozhozhozhozhoz
Velký výběr dobré ceny
Objednávala jsem poprvé,tak dobré
ano mohu doporuč
+ Nákup po internetu aby zboží došlo do vánoc
Ověřený zákazník
hozhozhozhozhoz
+ lepší ceny a rychlé dodání

Zobrazit další recenze

© Elektrotechna.cz spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
Kontaktujte nás v případě problému s našimi stránkami
mojeklima.cz
Osiková 286, Měšice
e-mail: info@mojeklima.cz
tel.: +420 773 630 610

Žádné produkty k porovnání