Alergie - jak se bránit?

Alergie - jak se bránit?

Čističky vzduchu likvidují roztočeTéměř čtvrtina populace ve vyspělých zemích dnes trpí nějakou formou alergie a 4% trpí astmatem. 20% všech dětí je postiženo atopickým ekzémem. A tato čísla neustále rostou. Projevy těchto nemocí jsou přitom velmi výrazně ovlivněny prostředím, ve kterém se pohybujeme. Výzkumy ukazují, že úzce souvisí zejména s kvalitou ovzduší, které dýcháme. Přibližně 60 – 90% času trávíme doma nebo v jiném vnitřním prostoru, ať se již jedná o školu v případě dětí, nebo kancelář v případě dospělých. Vzduch v interiérech přitom bývá několikanásobně znečištěnější než vzduch ve venkovním prostředí. Klíčovým prostorem, na který bychom měli zaměřit svou pozornost, je prostředí naší domácnosti. Nejen, že zde trávíme nejvíce času, ale je to prostředí, které můžeme výrazně ovlivnit. Kvalitu domácího prostředí totiž určujeme sami a sami jsme za ni zodpovědní.

 

Chceme-li tedy předcházet alergiím, ekzému, či astmatu, ale i zmírňovat projevy těchto onemocnění, musíme usilovat o dosažení co nejvyšší kvality bytového prostředí. Mezi nejčastější alergeny patří prach, pyly, roztoči a plísně. Do bytu alergika se tak nehodí koberce či těžké závěsy, v kterých se tyto alergeny snadno drží, zároveň je důležitý pravidelný úklid. Ani tímto způsobem však zcela nezamezíme výskytu alergenů. Velké procento totiž zůstává v ovzduší, vdechujeme je, pronikají hluboko do dýchacích cest, a jsme tak neustále vystaveni jejich působení.

 

HEPA je nejpoužívanější filtr v čističkách vzduchuVelkého pomocníka v domácnosti alergika proto představuje čistička vzduchu. Prostřednictvím několikastupňového procesu filtrace čistička zbaví vzduch nebezpečných částic a vytvoří z našeho bytu nedráždivé, hygienicky čisté prostředí. Kvalitní čističky dokážou odstranit 99,97 % všech volně se pohybujících částic, ať už se jedná o prach, spóry plísní, roztoče, pyly, bakterie či cigaretový kouř. Prakticky to tedy znamená, že z 10 000 částic čistička nezachytí pouhé 3.

 

Pro alergiky se hodí zejména čističky s vyšším vzduchovým výkonem. Vzduchový výkon čističky určené do domácnosti alergika by měl alespoň 3x převýšit objem místnosti. Čistička vzduchu výrazně sníží množství alergenů ve Vaší domácnosti a přinese tak velkou úlevu od potíží.

do sekce čističky vzduchu >>>


Doporučené články

Vybíráme čističky vzduchu
Stav ovzduší v ČR
Zásady pro zdrávé klima
 
Kategorie
Vybíráme pro Vás
Biozone Klimatizace, odvlhčovače a topidla Remko
Čističky vzduchu 3M ALF
Daitsu
Odvlhčovače a vysoušeče Olimpia Splendid


  Čističky vzduchu a zvlhčovače Coway Ochlazovače vzduchu Convair
Winix
Platební metody
platba
Spolupracujeme
Na Heuréce o nás říkají
Ověřený zákazník
hozhozhozhozhoz
Velmi rychlé vyřízení objednávky - doslova ze dne na den.Tento obchod doporučuji všem.Kéž by to takhle fungovalo u všech obchodníků.
beruška
hozhozhozhozhoz
Velký výběr dobré ceny
Objednávala jsem poprvé,tak dobré
ano mohu doporuč
+ Nákup po internetu aby zboží došlo do vánoc
Ověřený zákazník
hozhozhozhozhoz
+ lepší ceny a rychlé dodání

Zobrazit další recenze

© Elektrotechna.cz spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
Kontaktujte nás v případě problému s našimi stránkami
mojeklima.cz
Osiková 286, Měšice
e-mail: info@mojeklima.cz
tel.: +420 773 630 610

Žádné produkty k porovnání