Zásady pro zdrávé klima

Zásady pro zdrávé klima

Správné ovzduší je pro zdraví a vitalitu lidského organismu určující. Pokud chceme ve svém prostoru dosáhnout co nejoptimálnějších podmínek, měli bychom sledovat hned 3 základní ukazatele - vlhkost, teplotu a samozřejmě míru samotného znečištění vzduchu. Je tedy třeba:

  1. Udržet relativní vlhkost vzduchu v rozmezí 50-55%.
  2. Pročistit vzduch od nežádoucích látek, jakými jsou pyly, roztoči, prachová smítka, bakterie nebo částečky zvířecí srsti.
  3. Minimalizovat škodlivé působení kladně nabitých iontů, které se z průmyslově vyráběného zboží dostávají ve velkém množství do vzduchu a způsobují škody na lidském organismu, především plících.

 

Zvhčovače vzduchu se vypořádají s vysušeným vzduchem

Zvlhčovače vzduchu

... vitalita ukrytá v obyčejné kapce

Voda je jedním z nejdůležitějších zdrojů energie a vitality, z kterého čerpá sílu lidský organismus. Stejně jako je zdravé dodržovat pravidelný pitný režim, i vzduch v našem okolí by měl mít správnou vlhkost. Předejdeme tím nepřirozenému vyčerpaní, celkové skleslosti a především mnoha nemocem dýchacího ústrojí. Optimální vlhkost vzduchu se pohybuje mezi 40-ti a 50-ti procenty. Bohužel zejména během topné sezóny a při nedostačném větrání (které je ve městě díky špinavému vzduchu opodstatněné) se vlhkost vzduchu snižuje i pod 20%. Mnoho lidí pak s tímto problémem bojuje pomocí keramických odpařovaču umístěných na topení. Ty se však stávají zdrojem bakterií a mohou být pro zdraví paradoxně ještě větším nebezpečím než samotný vysušený vzduch. Elektrické zvlhčovače vzduchu na druhou stranu nabízejí nesrovnatelně efektivnější řešení, které je proti bakteriím ochráněné a nad kterým budete mít vždy plnou kontrolu. U nás můžete zakoupit výkonné zvlhčovače vzduchu Bionaire se speciální protibakteriální ochranou Microban© nebo produkty Avair s mnoha nadstandardními funkcemi. Do sekce zvlhčovače vzduchu >>

Zvhčovače vzduchu se vypořádají s vysušeným vzduchem

Ionizátor

... čerstvý vzduch pro Váš domov

Ionizátor, neboli generátor záporných iontů, běžně obsahují čističky vzduchu, mohou se jím však pochlubit i některé klimatizace a odvlhčovače. Záporné ionty produkované ionizátorem na sebe váži nepřeberné množství škodlivých látek ze vzduchu, například radioaktivní izotopy olova, pyly, viry a bakterie, ale dokonce i docela obyčejný cigaretový kouř. Podle studií z USA je dezinfekční účinnost záporných iontů až 98% a pravděpodobnost nákazy vzdušnou cestou se díky nim snižuje až o 80%. Zvýšená úroveň anionů (záporně nabitých iontů) v krvi a tím také v mozku prokazatelně optimalizuje produkci neurotransmiterů (serotoninu - "hormonu štěstí", noradrenalinu a dopaminu), díky čemuž mají pozitivní vliv na lidskou psychiku. Nejvíce přirozených záporných iontů najdeme tam, kde se nám extrémně dobře dýchá - v jeskynních, na mořském pobřeží a na horách. Kladně nabité ionty naopak produkují prakticky všechny „civilizační vymoženosti”: automobily, průmyslový smog, umělá vlákna, vysílače, zářivky, kopírky, laserové tiskárny, televize, monitory, apod.

Zdravý vzduch pro Váš domov
Zvhčovače vzduchu se vypořádají s vysušeným vzduchem

Čističky vzduchu

... zdravý vzduch = nejdražší surovina

Pokud je voda pro lidské tělo zcela nezbytná, co říci o vzduchu? Právě jeho znečištění však vnímáme nejméně. Člověk není na škodlivé látky v ovzduší evolučně připraven, stovky tisíc let ho znečištěný vzduch neohrožoval. Až v poměrně nedávné době odhalujeme skrze alergie, ale i méně znatelné negativní dopady znečišteného vzduchu, nebezpečí které hrozí přímo z atmosféry. Chceme-li především v městském prostředí ochránit své plíce, je načase zvážit nákup čističky vzduchu. Člověk se denně nadechne až 22 000 krát. Pokud přitom vdechuje i různé bakterie, viry, pyly, roztoče, částečky prachu a mnoho dalšího, není situace pro jeho zdraví zrovna růžová. Čističky vzduchu dosahují účinnosti až 99,9% a zajistí tak ve Vašem bytě či kanceláři zdravé prostředí. Možná se to nepozná na první pohled, ale při výměně čistících filtrů je zřejmé kolik nečistot se ve vzduchu usadilo. Vzhledem ke své účinnosti a spolehlivosti jsou nejlepší volbou čističky značky Bionaire a Avair, ostatně dokazuje to i osvědčení B.A.F., které získaly od britské nadace pro alergiky, a testy Statního zdravotního ústavu. Do sekce čističky vzduchu >>

Zvhčovače vzduchu se vypořádají s vysušeným vzduchem

Klimatizace

... protože i horko může škodit

Slunce a jeho hřejivé parsky nám zjara přináší dobrou náladu. Ovšem jen do té chvíle než se během léta začneme vařit v některém z uzavřených prostorů. Příliš horka škodí. Když nás obklopí není snadné se soustředit a snižuje se naše výkonost. Často přitom stačí zchladit místnost o pár stupňu a člověk se opět dostane do formy. Proto byly vynalezeny klimatizace. Jejich účinek na zdraví člověka může být jak pozitivní, tak i negativní. Negativní pokud se klimatizování přežene a hrozí nastydňutí díky rychlým přechodům mezi chladným a horkým prostředím. Jestliže se však klimatizace používá rozumně, tj. teplota se relativně sníží jen o 3-5°C, lidský organismus menší zátěž způsobenou horkem uvítá a bude se mu dařit lépe než v neklimatizovaném prostoru. S přemírou tepla je mnohokrát také spojena zvýšená hladina vlhkosti, proto pomůže funkce odvlhčovaní, která je do většiny klimatizačních zařízení integrována. V dnešních klimatizacích je také vesměs obsažen čisticí filtr, který pomůže zastavit alespoň některé škodlivé látky ze vzduchu.
    mobilní klimatizace >>      nástěnné klimatizace >>


 
Kategorie
Vybíráme pro Vás
Biozone Klimatizace, odvlhčovače a topidla Remko
Čističky vzduchu 3M ALF
Daitsu
Odvlhčovače a vysoušeče Olimpia Splendid


  Čističky vzduchu a zvlhčovače Coway Ochlazovače vzduchu Convair
Winix
Platební metody
platba
Spolupracujeme
Na Heuréce o nás říkají
Ověřený zákazník
hozhozhozhozhoz
Velmi rychlé vyřízení objednávky - doslova ze dne na den.Tento obchod doporučuji všem.Kéž by to takhle fungovalo u všech obchodníků.
beruška
hozhozhozhozhoz
Velký výběr dobré ceny
Objednávala jsem poprvé,tak dobré
ano mohu doporuč
+ Nákup po internetu aby zboží došlo do vánoc
Ověřený zákazník
hozhozhozhozhoz
+ lepší ceny a rychlé dodání

Zobrazit další recenze

© Elektrotechna.cz spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
Kontaktujte nás v případě problému s našimi stránkami
mojeklima.cz
Osiková 286, Měšice
e-mail: info@mojeklima.cz
tel.: +420 773 630 610

Žádné produkty k porovnání